HİZMETİMİZ

NOC Bilişim Ltd. Şti olarak yaklaşık 5 yıldır yurtiçi ve yurtdışı şehir kameraları servislerimiz ile hizmet vermekteyiz. Güçlü alt yapıya sahip sistemlerimizle hedef kitleye internet üzerinden kesintisiz yayın izletiyoruz.

Global bir çağdayız ve uzaklar artık alabildiğine yakın. Bu düşünceyle şehirleri dünyanın dört bir yanındaki insanlara sunmak için, kurum ve kuruluşlarla iş birliklerimize her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz.

Şehir Kameraları

Turizme yapılan yatırımların artmasıyla, şehirlerin yerli ve yabancı turist kitlesine tanıtılması daha fazla önem kazanmaktadır. Turistler artık bir yeri görmeden önce, o yer hakkında internet üzerinden araştırma yapma, bir ön fikir edinme ihtiyacı hissetmektedirler.

Şehir kameraları işte tam da bu noktada bölge veya mekan hakkında görsel bir sunum aracı olarak devreye girmektedir. Turistik kameralar sayesinde insanlar bölgeyi veya turistik mekanı canlı olarak izleyebilir, gezi öncesi fikir edinebilirler.

Şehir kameraları ziyarete teşvik edici bir gözlem aracıdır. Bölgenin veya mekanın güzelliklerinden yansıtılacak kareler sayesinde hedef kitle etkilenebilir ve mekanı ziyaret etmek isteyebilir.

Şehir kameraları servislerinin yayın kalitesi ve kesintisiz yayında olmaları, hedef kitleye yönelik doğru bir sunum için önemlidir. Ülkemizde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri düşündüğümüzde, turistik kameraların ne kadar önem arz ettiğini anlayabiliriz. Sadece yabancı turistler için değil, yerli turistler için de merak uyandırıcı araçlardır. Günümüzde birçok gurbetçimiz veya memleketinden uzakta yaşayan vatandaşlarımız için de memleketlerini ve yurtlarını görmeleri açısından Turistik şehir kameraları büyük öneme sahiptir.

Şehir Kameralarının Yararları

  • Turizm açısından önemlidir
  • Mekanları ziyaret edemeyecek olan kitle için imkan sağlar
  • Gurbetçi veya memleketinden uzak yaşayanlar için imkan sağlar
  • Ziyaret öncesi araştırmalar için ön sunum niteliğindedir
  • Kentin prestij ve itibarini arttırır

Şehir Kameraları Kurulum Süresi

Belirlenen lokasyonlarda daha önceden herhangi bir amaçla kurulmuş IP kamera sistemi varsa turistik kameraların internetten yayına alınması 3 saat gibi bir süre almaktadır. Yayına alınan kameralar o andan itibaren internet üzerinden bulunabilir ve izlenebilir hale gelecektir.

Şehir Kameraları Çalışma Sistemi

Şehir kameraları kurulumlarının ardından bir servera bağlı olarak çalışır. Kameradan alınan görüntü sunucuya iletilir ve sunucu bu görüntüyü işleyerek uygun formatta, internet üzerinden izleyecek hedef kitleye ulaştırır.

Şehir kameralarıyla anlık canlı görüntü sağlamanın yanında, server üzerine kayıt da alınabilmektedir.

Böylece bir mekanın gece ve gündüz görüntüleri veya farklı saat dilimlerindeki görüntüleri istenildiği anda kayıttan da izlenebilir.

Şehir Kameraları Hangi Platformlarda Çalışır?

Şehir kameraları sistemleri bütün dijital platformlarda çalışabilir. Her platformda farklı ara yüz ile web tabanlı olarak çalışabileceği gibi, mobil cihazlarda uygulama olarak da desteklenebilirler.